Bir Ailenin Başarı Yolculuğu…

Türk ve Asya mitolojilerinden esinlenerek, yer altındaki değerli taşların koruyucusu Valovis’e atıfta bulunan özel bir anlam traşıyor Valovis Abiye.

Valovis’in kurucusu Ziya Mutlu Umul’un 17 yıl önce kaldırımların tozunu yutarak başladığı serüven, pandemide yeni bir döneme evrilmiş ve deneyimlerini birleştiren UMUL ailesi, kendi işlerini yapma kararı alarak Valovis’I kurmuşlar ve yaklaşık 3.5 – 4 yıldır güzel bir yolda ileriliyorlar.

İşlerine ve firmalarına değer katma arzusuyla yola çıkan Valovis, 30 m²’lik küçük bir yerden başlayarak günümüzde Mimar Kemalettin’de yer alan Showroom’un yanısıra Basmane Kapılar civarında 450-500 m²’lik bir atölyeye ulaşmış. Zorlu süreçlere rağmen inancı kaybetmeyen aile, çok güzel işlere imza atmış.

Ailecek muhasebe, satış ve sevkiyat, malzeme takibi, kalite kontrolü ve monte işlemleri gibi farklı alanlarda birlikte çalışarak birbirlerinden güç alan Valovis Ailesi, bu sayede işlerinin düzenli, güvenilir sıralı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlıyor.

Geçen yıl İstanbul fuarında yer alan Valovis, fuar öncesi gerçekleşen Güneydoğu depremi işlerine olumsuz etkilese de, doğru iş anlayışı, ürün ve fiyat politikalarıyla İstanbul fuarından oldukça memnun ayrılarak, bu sene tekrar katılıyorlar.

Bu yıl trendlere değil, insanların kendi tarzlarına odaklandıklarını belirten Valovis, herkesin farklı tarzlara ilgi gösterdiği bir dönemde çoğunluğun ilgisini çekmenin önemli olduğunu vurguluyor. Eskiden sadece Avrupa sitelerini takip ettiklerini ancak Türkiye’nin çeşitli kumaşlarına erişim sağlayabilen tedarikçilerin artmasıyla herkesin her işi yapabilir hale geldiğini ve endüstrileşen bir şehirde üst düzey kalitede iş yapan atölyelerin çoğaldığını ifade ediyor.

Önceden yıllarca satılabilecek ürünler tasarlanırken, günümüzdeyse 6 ayda bir yeni kreasyon hazırlamaları gerektiğini belirten Mutlu Bey, bu durumun sürekli değişen pazar dinamiklerine uyum sağlamayı gerektirdiğini söylüyor.

Valovis’in hedefi dünya pazarı. Fuarların bu konuda önemli bir etkisi olduğunu belirten Mutlu bey, Yeni Zelanda’dan Afrika’ya, hatta Gambiya’ya kadar çeşitli ülkelerden müşterilerle çalıştıklarını ifade ediyor. Aynı zamanda iç piyasadan da memnun olduklarını belirten Valovis ailesine biz de başarılar diliyoruz.

https://www.instagram.com/valovis_nightdress/