Wedding Style Turkey 2007’nin Nisan ayından bu yana 3 ayda bir, her mevsim bir sayı, Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlanmaktadır.

Her sayısında Türk tekstil firmalarının ve markalarının reklam ve tanıtımlarının yanısıra uluslararası önemli markaların son kreasyonlarına, moda trendlerine de yer veren Wedding Style Turkey, ilk sayısından bugüne, ulusal ve uluslararası moda içeriklerinin dışında sağlık, eğitim, Türk kültürü, tarihi, Türkiye’nin turistik güzelliklerini anlatan turizm ve gezi yazılarına da yer vermektedir.

İlk olarak Ekim 2009’da Abu Dhabi Bride Show ile ilk uluslararası fuar katılımını yapıp, o günden bu yana pek çok uluslararası fuara katılım sağlayıp, Türk üretimini yurtdışındaki nitelikli alıcılar ve fason üretim yaptırmak isteyen markalara ulaştıran Wedding Style Turkey, katıldığı uluslararası fuarların haberlerine de en kapsamlı şekilde yer verip, bu fuarlarla ilgili olarak Türk wedding modacılarını ve üreticilerini bilgilendirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Minimum 10.000 adet tirajla basılan Wedding Style Turkey, 2015’ten bu yana Türkiye’nin tüm illerinde özel bayiliklerde ve marketlerde Turkuvaz Dağıtım aracılığıyla satışa sunulmaktadır.