Oba Tekstil “Rüzgar Dantel” markası ile Türkiye’de dantel üretimi yaparak dünya markası olma yolunda ilerliyor.

1982 yılından itibaren gelinlik tekstili sektöründe faaliyet gösteren OBA Tekstil Sanayi Tic. A.Ş İzmir ‘de dantel üretimine başladı. Yüksek teknoloji ile ürettikleri dantel ile dünya pazarına hazırlandıklarını dile getiren Oba Tekstil’in kurucusu Recep Tufan kaliteden ödün vermeden moda dünyasına yeni bir soluk kazandıracaklarını söyledi.

40 yılı aşkın süredir gelinlik sektöründe , tekstil alanında faaliyet gösteren firma , saten, tül, kumaş ve dantel gibi birçok üründe yıllardır ithalat ve ihracat yaparak bugünlere kadar geldi.

Oba Tekstil olarak yeni bir dantel markası oluşturmaya karar veren firma , Rüzgar Dantel adı altında üretim yapmaya başlayarak yeni bir oluşuma girdi.

Doğru adımlarla ve kaliteden ödün vermeden gerekli ham maddeler ve yüksek teknoloji ile aynı hatta daha iyi kaliteyi yakalayan firmamızın ithal bağımlılığı günden güne azalıyor.

Üretim alanlarında sektörün önde gelen tasarımcılarıyla çalışan firmanın, tasarımcıları bazen bizzat müşterilerinin kendisi olabiliyor. Onlar için öncelik müşteri memnuniyetidir. O yüzden bir yılda çok iyi bir ilerleme gösterdiklerini görüyoruz.

Dünya pazarına girmek firmanın hedefleri arasında. Bu hedef için de çalışmalara başlandı. Dijital pazarlama alanında ve yurt dışı fuar katılımlarıyla birlikte de dünyaya adını duyurmuş bir marka olmak öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Gazi Bulvarında Yns Aksesuar mağazasından müşteriler dantel çeşitlerini görmek için ziyaret gerçekleştirebilir.

DANTEL’İN VE AKSESUARIN BİRLEŞTİĞİ DÜNYA: YNS AKSESUAR

Gelinlik sektöründe aksesuar alanında faaliyet gösteren YNS AKSESUAR İspanya, İtalya, Fransa ve Almanya gibi Avrupa’nın en büyük moda şehirlerindeki esintiyi mağazalarında yaşatıyorlar. YNS AKSESUAR ‘ın Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Karayel Tufan ile Wedding Style Dergisi olarak moda sektöründeki aksesuarlar hakkında konuştuk.

Moda sektöründe daha yeni sayıldığını ileten Meltem Hanım eşinin isteği üzerine bu alana girdiğinden bahsetti. Kendisi 7 yıldır bu alanda faaliyet göstermektedir. Türkiye’de önemli firmalar arasında yer aldıklarını da ekledi.

Geniş ürün yelpazeleri; gelinliklerin üzerine işlenen taşlardan, incilerden, kristallerden, swarovskilerden tutun da gelin adayları için çok önemli olan saç aksesuarları, çiçek, eldiven, şapka, kep gibi birçok aksesuardan oluşmaktadır. Toptan ve perakende satış şeklinde çalışmayı sürdürüyorlar.

Türkiye’nin önde gelen gelinlik firmalarına gelinliklerin üzerine büyük bir el emeği ile işlenen kristal, taş ve inci gibi malzemelerde tedarikçi olarak ürün temin etmektedirler. En uygun en kaliteli ürünleri müşteriler ile buluşturmak amaçlarıdır.

Firmanın önceliği, zirkon ve swarovski el yapımı özel tasarımlı aksesuarları ile büyük fark yaratmaktır. Fransa, İspanya ve İtalya gibi Avrupa’nın en büyük moda şehirlerinden ithal ettikleri ürünleri Türkiye’ye getirmek ve bu değerli aksesuarları Türkiye’de sunmak onları çok heyecanlandırıyor. Getirdikleri saç aksesuarları yıllar boyunca deforme olmuyor ve bazen müşterilere şunu söylediklerini ilettiler. “Aksesuarlarınızı çocuklarınıza bile saklayabilirsiniz

YNS Aksesuar Mağazasında müşteriler ile buluşuyorlar ve hem dantel hem de aksesuar alanında müşteriler bu hizmetten çok memnun kalıyorlar.