Mustafa ŞEKER imzalı muhteşem bir koleksiyonla Barcelona Bridal Fashion Week podyumunda sahne alan Madam Burcu, fuarın seçkin beğenilere sahip üst düzey misafirlerini adeta büyüledi. Türkiye’nin önde gelen gelinlik markalarından Madam Burcu’nun baş stilisti ve ortağı olan Mustafa Şeker defileyle ilgili duygularını sorduğumuzda ‘’Yıllardır Türkiye’yi en önemli uluslararası fuarlarda standımızla ve koleksiyonlarımızla temsil ediyoruz ama bir Türk firması olarak BBFW’te de defile yapmak, o muhteşem ortamda podyuma çıkmak gerçekten gurur vericiydi’’ şeklinde duygularını dile getirdi.

Biz de Wedding Style Dergisi olarak Türk gelinliğinin bayrağını her platformda başarıyla dalgalandıran Madam Burcu’yu tebrik ediyor, gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.


MADAM BURCU HONORED US IN BARCELONA!

MADAM BURCU, WHO TOOK THE STAGE ON THE PODIUM OF BARCELONA BRIDAL FASHION WEEK WITH A MAGNIFICENT COLLECTION SIGNED BY MUSTAFA ŞEKER, MESMERIZED THE HIGH-LEVEL GUESTS OF THE FAIR WITH DISTINGUISHED TASTES.

When we asked him about his feelings about the fashion show, Mustafa Şeker, the chief stylist and partner of Madam Burcu which is one of Turkey’s leading wedding dress brands, said: ”We have been representing Turkey in the most important international fairs with our stand and collections for years, but as a Turkish company, running a fashion show at BBFW is that magnificent.” He expressed his feelings as “Really proud to be on the podium in this environment”.

WE, AS WEDDING STYLE MAGAZINE, CONGRATULATE MADAM BURCU, WHO SUCCESSFULLY WAVES THE FLAG OF THE TURKISH WEDDING DRESS ON EVERY PLATFORM AND WE ARE PROUD AND WISH THEM CONTINUED SUCCESS.