Sadettin ve Ramazan TOKA kardeşler tarafından 2004 yılında kurulan ve o günden bu yana sektörün öncü firmalarından olma misyonu ile yoluna devam eden Kaneviçe Moda, Gazi Bulvarı 31 numarada yer alan yeni showroomuna taşındı.

İlk iki kat perakendeye, Avrupaya yönelik gelinlikler, üçüncü kat bindallı, nişanlık ve son katta da Arap modelleriyle süslenen ışıl ışıl showroomlarında ürün zenginliği özellikle dikkat çekiyor.

Tüm dünyanın etkilendiği bu pandemi sürecinden etkilenen düğün sektörü, beraberinde gelinlik-abiye sektörü zor bir süreçten geçiyor olsa da Kaneviçe Moda’nın firma sahibi Sadettin Toka bu sürecin en kısa zamanda sona erip sektörün normale döneceğine inandığını iletti.

Kaneviçe Moda, koleksiyonlarını oluştururken perakende müşterinin talep ettiği ürün isteklerinden ilham alıyor. Bu yıl evlenecek olan çiftlerin en çok tercih ettiği modeller, hafif helen modeller yada tam zıttı kabarık ağır gelinlikler olarak ön plana çıkıyor.

Ürünleri kadar Gazi Bulvarı üzerinde yer alan, 4 katlı muhteşem showroomlarının şıklığıyla da kendinden söz ettiren Kanaviçe Moda yerli ve yabancı tüm müşterilerini showroomuna bekliyor.

Biz de yeni mağazalarının hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz.

Biz de yeni mağazalarının hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz.

Kaneviçe Moda founded by Sadettin and Ramazan TOKA brothers in 2004 has been continuing its journey with the mission of being one of the leading companies of the sector since then and it moved to its new showroom at Gazi Boulevard number 31.

The product diversity is drawing particularly attention in the sparkling showrooms, where the first two floors are decorated for retail and wedding dresses for Europe, third floor for Bindalli and engagement dresses and last floor for Arab models.

ALTHOUGH THE WEDDING SECTOR, WHICH IS AFFECTED BY THIS PANDEMIC PROCESS THAT AFFECTS THE WHOLE WORLD, IS GOING THROUGH A DIFFICULT PROCESS WITH THE WEDDING DRESS AND EVENING DRESS INDUSTRY, SADETTIN TOKA, THE COMPANY OWNER OF KANEVIÇE MODA, STATED THAT HE BELIEVES THIS PROCESS WILL END AS SOON AS POSSIBLE AND THE SECTOR WILL RETURN TO NORMAL.

While creating its collections, Kaneviçe Moda is inspired by the product requests of the retail customer. The most preferred models by the couples who will get married this year, stand out as light Helen models or on the contrary heavy wedding gowns.

Kanaviçe Moda, which is located on Gazi Boulevard and makes a name for itself with the elegance of its magnificent 4-storey showrooms, is waiting for all its domestic and foreign customers in its showroom.

And we wish that their new stores shall have good luck and be prosperous.

And we wish that their new stores shall have good luck and be prosperous.