Mambo Couture, dünya çapında arzulanan zarafete farklı bir yaklaşım sergilemektedir.

1- Mambo Coutre’ü biraz tanıyabilir miyiz? Başarı öykünüzü bize anlatabilir misiniz?

Mambo Couture markası, Beyrut Şehir Merkezindeki ticari bir pazar yerinin parçasıydı. Bu pazar son derece popüler bir işi yönetti, yani, çok çeşitli klasik ve modern tekstil ürünleri ile ticaret. 1976 yılında şirket faaliyetlerini kadın giyimini de kapsayacak şekilde genişletmiştir. 1995 yılında, ilk kez Lübnan, Beyrut’ta kurulan Mambo Couture markası, bir lüks moda firması haline geldi. Şirket, çeşitli yaş gruplarına hitap eden geniş bir koleksiyon yelpazesi tasarlamaktadır. Her elbise kadınların kimliklerini özgürce ifade etmelerine yardımcı olmaktadır. Mambo Couture, 2013 yılında İstanbul Osmanbey’de mağazasını açtı. O zamandan sonra özgün bir marka kimliği ortaya çıktı. Yeni bir sloganla birlikte markanın vizyonuna uygun rafine bir araç olarak hareket etmek için yeni bir Mambo logosu oluşturuldu: 

Beyrut’tan Dünyaya. Mambo Couture’un zarif, yapılandırılmış ve sonsuz feminen koleksiyonlara dair iddiası, büyük başarısının ardındaki nedendir.

2- Beyrut’ta büyük başarılara imza attınız. İstanbul’da bir şube açmaya nasıl karar verdiniz ? Bugüne kadarki süreçte İstanbul’daki çalışmalarınızı anlatabilir misiniz?

2013 yılında İZFAŞ ve FashionIst Expo fuarları gibi fuarlarda yer almaya başladık. O zamanlar pazar yeri olarak Türkiye’de sürekli şube sahibi olmayı talep eden müşterilerimiz Couture’de çok iyi bilinmektedir. Dahası, ülke, dünya çapındaki insanlarla iletişim konularında yardımcı olmaktadır. Bu durum, dünya genelinde en iyi marka distribütörlerinden biri olmamıza yardımcı oldu.

3- Lübnan için yaptığınız tasarımlar Türkiye’de ve dünyada nasıl ilgi görüyor?

Üst düzey bir marka olarak Mambo Couture tasarımcıları, her stilde en ayrıntılı yönlere odaklanır. Yine de Lübnan, dünya çapında en çok tanınan tasarımcılara ev sahipliği yapmaktadır. Biz Lübnanlılar olarak ihtişamı yansıtmak ve günümüzün prenses güzelliğini hayata geçirmek konusunda özel bir dokunuşa sahibiz. Mambo Couture, dünya çapında arzulanan zarafete farklı bir yaklaşım sergilemektedir.

Mambo Couture, dünya çapında arzulanan zarafete farklı bir yaklaşım sergilemektedir.

4- Kalite, yaratıcılık ve zerafet… mottonuzu oluşturuyor. Tarzınızı oluştururken nelerden esinlenirsiniz?

Mambo Couture’un amacı, kadınları eşsiz dekoratif çekiciliğiyle sanatın esas bir formu olarak sergilemektir. Mambo, modayı kadınların kişiliklerini her fırsatta sergilemelerinin bir yolu olarak geliştirmektedir.
Marka her zaman vücudun siluetini kaplayan ve her kadının vücudunun bir bütün olarak güzelliğini yansıtan ‘doğallaştırılmış’ görünümden ilham almıştır. Buradan hareket ederek, doğallaştırılmış kelimesi, onu ilham kaynağımızın en önemli unsuru yapan “doğa” kelimesinden gelmektedir.

5- Tasarım ekibinizi biraz tanıyabilir miyiz?

Mambo Couture ekibi çok büyük bir ekip! Bu markayı en iyi formlarında tutmak için sahne arkasında 7/24 çalışan insanlarımız var. Bu çalışanlarımızın tamamı yetenekli ve yaratıcı oldukları için başarımızın ana parçasını oluşturmaktadırlar.

6- Yurtdışında hangi pazarlarda daha yoğun çalışıyorsunuz?

Mambo markası dünyanın her yerindeki ülkelerde ve özellikle en büyük pazarlarda bulunmaktadır. ABD’de, Avrupa’da, Arap Dünyasında vb. acentelerimiz var. Ayrıca Katar’da en üst düzey lokasyonda ünlü bir bayimiz var: Doha Festival City. Ayrıca Atlanta Fair, Valmont Barcelona Bridal Fashion Week, Wedding Fashion Moskova gibi birçok fuara katıldık.

7- Firmanızın geleceği ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Zamanı ve farklı kültürleri takdir ederek gelişen, Mambo Couture, milenyuma yaklaştığında olduğu gibi, tasarım yeniliklerimizin giyim tasarımının modern standartlarını belirlemeye devam edeceğine tutkuyla inanıyoruz. Buna ek olarak, benzersiz renklerimiz, tonlarımız, stillerimiz ve tekstillerimizle moda endüstrisi tasarımında lider olmaya çalışıyoruz.

 

 

 

Mambo Couture displays a distinctive take on elegance which is desired worldwide.

1- Can we get to know a little about Mambo Coutre? Can you tell us your success story?

Mambo couture brand was part of a commercial market place in Downtown Beirut. This market managed a popular business; trading with a wide range of classical and modern textiles. In 1976, the company extended its activities to include ladies’ wear. In 1995, The Mambo Couture brand extended to become a haute couture firm, which was firstly launched in Lebanon, Beirut. The company designs a large range of collections, appealing to varied age groups. Each dress helps women express their identity freely. In 2013, Mambo Couture launched its store in Osmanbey, Istanbul. After that time, an original brand identity was launched. A new Mambo logo was created to act as a refined tool that matched the brand’s vision, along with a new slogan: From Beirut to the World. Mambo Couture’s assertion to elegant, structured, and infinitely feminine collections is the reason behind its huge success.

2- You have achieved great success in Beirut. How did you decide to open a branch in Istanbul? Can you tell us about your work in Istanbul in the process so far?

In 2013, we started to exhibit in fairs such as the IZFAS and the FashionIst Expo fairs. At that time, our customers where constantly demanding to have a branch in Turkey as its market place is very well known in Couture. Moreover, the country helps in forms of communication with people worldwide. This helped us in becoming one of the top brand distributors around the world.

3-How do your designs for Lebanon attract attention in Turkey and in the world?

As a high end brand, Mambo Couture designers focus on the most detailed aspect in each and every style. Never the less, Lebanon is known to be home to the most known designers worldwide. We, as Lebanese, have a special touch in reflecting glamour and bringing the modern-day princess beauty to life. Mambo Couture displays a distinctive take on elegance which is desired worldwide.

Mambo Couture, dünya çapında arzulanan zarafete farklı bir yaklaşım sergilemektedir.

4-Quality, creativity and elegance… make up your motto. What inspires you to create your style?

Mambo Couture’s purpose is to display women as a main form of art in their unique decorative appeal. Mambo promotes fashion as a way for women to display their personality on any occasion. The brand is always inspired by the ‘naturalized’ look that drapes over the body’s silhouette, echoing the beauty of each woman’s body as a whole. Moving through, the word naturalized comes from the word “nature”, which makes it the most important element of our inspiration.

5-Can we get to know your design team a little bit?

Mambo Couture team is a huge one! We have people working 24/7 behind the scenes to keep this brand in its top forms. These members are the main part of our success as they are all talented and creative.

6-In which markets do you work more intensively abroad?

The Mambo brand is found in countries all around the world and specifically in the biggest markets. We have agents in USA, Europe, Arab World etc… We also have a famous franchise in Qatar in the most high end location: Doha Festival City. We have also participated in many exhibitions including Atlanta Fair, Valmont Barcelona Bridal Fashion Week, and Wedding Fashion Moscow.

7-What are your goals for the future of your company?

Evolving in recognition of time and varied cultures; as Mambo Couture approached the millennium, we passionately believe that the innovations of our couture will continue to set the modern standards of clothing design. In addition, we strive to be leaders in the fashion industry design through our unique colors, shades, styles, and textiles.