IF Wedding Fashion İzmir’den yıl sonu ihracatına katkı

Türkiye ve dünya moda sektörünü İzmir’de buluşturan IF Wedding Fashion İzmir, iki yıllık aranın ardından ziyaretçilerine özlenen fuar deneyimini yaşattı.
Kentteki otellerin doluluk oranları yerli ve yabancı ziyaretçilerin katkısı ile yüzde yüze ulaşırken fuar, hazır giyim ihracatı yıl sonu kapanış rakamlarına katkı sundu.

Avrupa’nın en büyük gelinlik ve abiye giyim fuarı olan IF Wedding Fashion İzmir, iki yıllık aranın ardından ziyaretçilerine özlenen fuar deneyimini yaşattı. Moda şovları, defileleri, özel etkinlikleri ve fuar süslemeleriyle göz dolduran fuar, ticari görüşmeleriyle de ülke ekonomisine katkı sundu. Fuar, 100’ün üzerinde ülkeden ziyaretçiyi ağırlarken; profesyonel satın almacılar da ticari anlaşmalara imza atı. Dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel alıcılar, fuardaki ürün grubu çeşitliliği ve kalitesinden memnun kaldığını belirtti. 16-19 Kasım tarihlerinde kente dinamik bir hafta yaşatan 15. IF Wedding Fashion İzmir, moda ve ticaretin merkezi oldu. 16. IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 22-25 Kasım 2022’de fuarizmir’de düzenlenecek.

Yıllık toplu siparişlerinin tamamını fuarda verdiler
Bişkek başkentte ortağı Valentina Doronina ile birlikte büyük bir gelinlik mağazaları bulunan ve sektörde 30 yıllık deneyimi olan Tatiana Kachalko, “Uzun bir aradan sonra buraya gelmekten çok mutluyuz. Gelinliklerimizi Türkiye’den alıyoruz. Türk dostlarımız tüm zorluklara rağmen pandemi döneminde bize hiç zorluk yaşatmadı. Sürekli olarak çalıştığımız tasarımcı ve firmaları yüz yüze tekrar görmek çok güzel. Fuarı bu kadar çok sevmemizin en büyük nedeni ürün çeşitliliği ve kalitesi… Kısa ve açık modellerden kapalı modellere, sade tasarımlardan gösterişli ürünlere kadar istediğimiz her şeyi burada bulabiliyoruz. Fuarda üç gün bulunmamız çok verimli oldu. Rahat rahat gezdik ve ikinci gün siparişlere başladık. Yılda iki defa toplu sipariş geçiyoruz. Birini burada verdik. Fuarlar bizim için mutluluk. Bol bol yeni insanlar tanıyıp, görüşmeler yapıp, işlerimizi geliştirerek yeni şeyler öğreniyoruz” şeklinde konuştu.

“Şehrin fuar ile yaşadığını hissettik”
Rusya Alım Heyeti Sorumlusu Tatiana Kozina ise, kendilerine bu fırsatı verdikleri için İZFAŞ ve İzmir Ticaret Odası’nda teşekkür ederek şunları söyledi:

“Fuar varken şehrin fuarla yaşadığını hissediyorsunuz. Her tarafta reklamlar, gelinlikler, abiyeler ve daha fazlası… Şehri gezerken tüm bunlar her yerde görebilirsiniz. Normalde İtalya ve Fransa moda haftalarında nasıl ki şehir onu yaşar, İzmir de benzer şekilde olmuş. Heyet kapsamında getirdiğim herkes çok memnun kaldı. Pandemi durağanlığı ardından böyle bir dinamizmi fiziksel olarak deneyimlemek hepimize çok iyi geldi. Her şeyiyle harika bir organizasyondu” dedi.

Contribution to year-end exports from
IF Wedding Fashion İzmir

Bringing the Turkish and world fashion industry together in İzmir, IF Wedding Fashion İzmir gave its visitors the longed-for fair experience after a two-year hiatus.
While the occupancy rates of the hotels in the city reached one hundred percent with the contribution of local and foreign visitors, the fair contributed to the year-end closing figures of ready-made clothing exports.
IF Wedding Fashion İzmir, Europe’s largest wedding dress and evening wear fair, gave its visitors the longed-for fair experience after a two-year hiatus. The Fair, which impresses with its fashion shows, fashion shows, special events and fair decorations, also contributed to the country’s economy with its commercial negotiations. While the Fair hosts visitors from over 100 countries; professional buyers also sign commercial agreements. Professional buyers from all over the world stated that they were satisfied with the variety and quality of the product group at the fair. The 15th IF Wedding Fashion İzmir, which gave the city a dynamic week on 16-19 November, became the center of fashion and trade. The 16th IF Wedding Fashion İzmir – Wedding Dress, Suit and Evening Dress Fair will be held on 22-25 November 2022 in Fuarizmir.

They gave all of their annual bulk orders at the fair
Tatiana Kachalko, who has 30 years of experience in the sector and has a large bridal shop with her partner Valentina Doronina in the capital city of Bishkek, said, “We are very happy to come here after a long time. We buy our wedding dresses from Turkey. Despite all the difficulties, our Turkish friends did not give us any difficulties during the pandemic period. It is very nice to see the designers and companies we work with face to face again. The main reason why we love the fair so much is the product variety and quality. Our presence at the fair for three days was very productive. We walked around comfortably and started the orders on the second day. We do bulk orders twice a year. We have given one here. Fairs are happiness for us. We get to know a lot of new people, have interviews, and learn new things by improving our business”.

“We felt that the city is alive with the fair”
Tatiana Kozina, Responsible for the Russian Procurement Committee, thanked İZFAŞ and İzmir Chamber of Commerce for giving them this opportunity and said:

“When there is a fair, you feel that the city lives with the fair. Advertisements are everywhere, wedding dresses, evening dresses and more… You can see all these while visiting the city. Normally, in Italy and France fashion weeks, just as the city lives it, it also happened in İzmir in a similar way. Everyone I brought as part of the delegation was very satisfied. It was very good for all of us to physically experience such dynamism after the stagnation of the pandemic. All in all it was a great organization,” she said.