BLOG

Termal Cennet Çeşme

Termal Cennet Çeşme

1985 yılında kurulan Hanye Turizm Seyahat Acentası, Türkiye’nin ilk Tur Operatörlerinden olmanın profesyonelliğiyle Yaz ve Kış Sezonlarında; Yurtiçi ve Yurtdışı Turları, Kültür Turları, Kongre ve Fuar Organizasyonları, Toplantı ve Seminer Organizasyonları, Münferit İş Gezileri ve Kayak Paketlerine kadar bir çok kurum ve kuruluşlara hizmetvermektedir. .

Değişen şartlar ve sektörel trendleri günü gününe takip eden firmamız sağlık ve Termal Turizm çalışmalarıyla yurt dışından gelen konuklarımıza  deneyimli, profesyonel Ekibimizle Sağlık turizmi ilgili konaklama Termal kur tedavi imkanları -spa-wellness paketleriyle sağlık turizminde de hizmet vermektedir. Tedavi ve tatil amaçlı yurtdışı  ya da yurtiçi yapılan seyahatler “Sağlık Turizmi” olarak tarif edilmektedir. Küreselleşmenin beraberinde getirdiği teknolojik gelişmeler, bilgiye ulaşmanın kolaylaşması ve seyahat imkanlarının artması gibi kolaylaştırıcı faktörler sağlık turizminin yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır.Sağlık turizminin rehabilitasyon hizmetleri, yaşlı-engelli-Medikal Tedavi sonrasi  bakımı gibi alanlara yönelmesi özellikle Avrupalı yaşlı nüfüsün ve Medikal Tedavi sonrası iyileşme sürecinin hızlansdirilmasi amacıyla  Ülkemizin  Termal tedavilerine yönelmesi  termal turizmin önemini de arttırmaktadır. Türkiye termal kaynaklar açısından zengin bir ülkedir ve bu durum termal turizme ayrı bir önem katmaktadır.Bu amaçla Acentamiz Avrupalı konuklarimizin talepleri için www.kurundgesundheitsreisen.com sitemiz ülkemizin termal ve tadavi imkanlari sunan tesislerimizin tanitimi amacıyla önemli bilgi kaynağı içermektedir.

                   SU DAN GELEN MUCİZE TERMAL
Termal Turizm ‘ Su dan Gelen Şifa ‘ile eski çağlardan beri kaplıca geleneği günümüzde  Termal sular Medikal SPA ve Wellness  çağdaş tıbbın olanaklarıyla düzenlenmiş konaklama tesisleriyle dünyanın dört bir yanından gelen konuklara sağlık hizmetleri sumaktadır.Üç tarafı denizlere çevrili ülkemizin sadece deniz ,kum,güneş turizmi olarak kalmamalıdır. on iki ay turizm alanını kapsayan Sağlık Turizmi ülkemizin en önemli turizm kapsamı içinede ele alınıp değerlendirilmesi gerekmektedir.  Özellikle kıyı tatil bölgelerinde Termal –Spa –Wellness ve Sağlık Hizmetleri sunan tesislerin yaz aylarinda deniz,kum,güneş ile  yüksek doluluk oranlarınlaryla çalışan tesislerin  diğer aylarda da yüksek doluluk oralarıyla hizmet vermesi için tanitim ,pazarlama hizmetlerimize yönelik çalışmalara yoğunluk verildiği taktirde turizmin on iki ay boyunca yapılacak hale getirmemiz gerekmektedir ,Türkiye. Termal turizm kaynakları arasında dünyanın ilk 10 ülkesi arasında yer alıyor.
Özellikle Ege Bölgesini ele aldığımızda, İzmir antik dönemden bu yana varlığı bilinen en zengin termal kaynaklara sahiptir.. Termal su ve suyla terapi konusunda İzmir, antik dönemden beri binlerce yıldır deneyimi olan bir kenttir İzmir’in termal kaynakları kent merkezinde Balçova, Güneyde Seferihisar, Batı’da Çeşme, Urla, kuzeyde Dikili, Bergama ilçelerinde yoğunlaşıyor.
İzmir önemli termal kaynakları da bünyesinde barındırmaktadır. Balçova Agamemnon, Allianoi, Asklepion, Karakoç, Çeşme-Şifne vb. gibi pek çok kaplıcasıyla antik dönemlerden beri şifa kaynağı  olan kent, günümüzde de aynı işlevini devam ettirmektedir.
Kaplıcalarda, sıcak su, çamur banyosu ve içme suları bulunmakta, modern tıbbın imkânlarından da yararlanılarak, farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.
Termal turizm boyutunda İzmir’de tarih öncesi dönemlerden beri gerek Spa-Welness yönüyle, gerekse tedavi amaçlı olarak termal kaynaklardan yararlanılmıştır.İzmir; sahip olduğu jeo termal kaynaklar açısından ülkemizin en önemli termal turizm bölgelerindendir. Özellikle, Balçova, Ege Bölgesi’nin termal turizmi bakımından önemli potansiyele sahip Agamemnon Kaplıcaları (Balçova) İzmir’in kent içindeki termal merkezidir. Bu amaçla Hizmet veren tesislerimiz Balçova Termal Hotel ,Kaya İzmir Hotel gibi tesislerde bu imkanlar mevcuttur.

Ege’nin Gizli Termal Cenneti  Çeşme
 İzmir ilinin  batısında yer alan İlçemiz İzmir Adnan Menderes Havalimanına sadece 90 km mesafededir.Rahat ve kolay ulaşım imkanlarıyla İzmir-Çeşme Otaban ile bir saatilik yolculukla Ege’nin incisi .
Turkuaz renkli denizi, altın renkli kumsalları, akvaryumu andıran koyları, şifa dağıtan kaplıcaları, mucizevi  su altı dünyası,mükemmel doğasıyla  kalite standartları yüksek denize sıfır   termal tesisleriyle Ege’nin en güzel ilçesidir.. Dünyada ender rastlanan, denizden kaynayan termaliyle dikkatleri çeken Çeşme, zengin mineralli suyuyla şifa arayanların adresleri arasında yer alıyor.
Çeşme’de özelikle termal suların debi ve sıcaklıkları, fiziksel-kimyasal özellikleri, diğer bir deyişle nitelikleri bakımından Avrupa’daki kaynaklardan üstün özelliklere sahip olduğu da kanıtlanmıştır.
Çeşme'deki termal su, diğer kaplıca sularından farklı olarak deniz suyunun magmaya inip ısındıktan sonra yüzeye çıkmasıyla oluşan "deniz ılıcası", hem deniz suyunu hem de birçok minerali barındırması dolayısıyla benzersiz özelliklere sahiptir.

Türkiye ‘nin Termal Turizm Merkezleri:
 Güney Marmara Termal Turizm Kentleri Bölgesi (Çanakkale, Balıkesir. Yalova)
• Frigya Termal Turizm Kentleri Bölgesi (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Ankara)
• Güney Ege Termal Turizm Kentleri Bölgesi (İzmir, Manisa, Aydın, Denizli)
• Orta Anadolu Termal Turizm Kentleri Bölgesi (Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Niğde)
• Kuzey Anadolu Termal Turizm Kentleri Bölgesi: Amasya, Sivas, Tokat, Erzincan
• Doğu Marmara Termal Turizm Kentleri  Bölgesi: Bilecik, Kocaeli
• Batı Karadeniz Termal Turizm Kentleri Bölgesi : Bolu, Düzce, Sakarya
www.kurundgesundhetsreisen.com web sayfamiz üzerinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.


SU DAN GELEN ŞİFA İLE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.

Hanye Turizm
Zekiye Cicekci Cengel