BLOG

2021-2022 SONBAHAR VE KIŞ MODASI

2021-2022 SONBAHAR VE KIŞ MODASI

Pandemi ve ardı arkası kesilmeyen felaketlerden sonra insanoğlu, temel alışkanlıklarını sorgulamaya başladı. Bunların arasında tüketim alışkanlıkları da yer alıyor. Artık,   “Maksimum Fayda ve Minimum Tüketim” yaklaşımı benimsenmeye çalışılıyor. Moda tasarımcıları, bu noktadan hareketle satın alınabilirlik, koruyucu özellik, kullanım esnekliği, rahatlık ve dayanıklılık üzerinde daha çok duruyorlar. Modacılar,  çevre dostu üretimlere önem veriyorlar. 2021-2022 Sonbahar- kış kreasyonu bu bakış açısı ile dizayn edildi. Doğadan ilham alan tasarımlar, ham dokular, hafif ve fonksiyonel kumaşlar, sakinleştirici tonlar, organik estetiğe sahip kumaşlar, şiirsel desenler kış modasında vitrinlerde olacak. Ne kadar zor günler yaşarsak yaşayalım, modacılar bu sezon hayatın coşkusunu, gücünü  ve yeni başlangıçları içeren tasarımlarla bizlere umut dolu yarınlar vaad ediyor. 

Sezonun Renkleri…

Bu sezonun renkleri, doğayla olan bağı güçlendirmeyi ve yaratıcı enerjiyi canlandırmayı amaçlıyor. Dost canlısı neşeli bir sarı, dinlendirici tonda mavi, dengeleyici mavi tabanlı bir mor, sıcak ülke denizlerinin canlı mavisi, kadifemsi beyaz, güven veren yumuşak gri, baharda tazelenen doğayı simgeleyen yeşil, sarımtırak bej, pembenin cesur ve romantik tonları, kırmızının toprak tonlarıyla buluşmasından ortaya çıkan renkler .

2021-2022 sonbahar-kış sezonunda puf montlar önceki yıllarda olduğu gibi moda.  Puf montlar bu yıl neon tonlarda olacak. İster uzun, ister kısa olsun, kıyafetinizle uyumlu bir puf mont kış şıklığınızı tamamlayacak.

Ayrıca, geçtiğimiz sezon severek kullandığımız yapay kürkler vitrinlerde olmaya devam edecek

Bu sezon bir diğer seçeneğiniz zarif duruşlarıyla dikkatleri üzerine çeken triko takımlar olacak. Hatta trikonun yükselişine tanık olacağız diyebiliriz. Farklı renk skalalarında üretilmiş trikolar eşliğinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Vintage tarz giyim sevenler müjde…Kovboy botlar bu sezon göz dolduracak.

Süveter sever misiniz? Hani yıllar öncesinde gömleklerin üstüne giyilen rengarenk süveterler var ya. Modacıların bu kış için oluşturdukları kreasyonlarda süveterler de var. Süveterleri, T-shirtlerle de birlikte kullanabilirsiniz. Sıcacık, şirin mi şirin süveterlerle bu kış çok şık olacağız gibi gözüküyor. Ne dersiniz?

2021-2022 kış kreasyonunda vatkalar ve karpuz kollarla dizayn edilmiş giysileri görmeye devam ediyoruz. Ayrıca, uzun bir süredir görmeye alıştığımız kazak elbiseler, iri düğmeli yada düğmesiz hırkalar da bu sezon karşılaşacağımız stiller arasında yer alıyor.

Mevsim geçişlerinin en önemli ve kullanışlı parçalarından biri trençkotlar bu sezon beğeninize sunuluyor. Özellikle 70’li yılların en trend stillerinden biri olan trençkotlarla şıklığınıza şıklık katacak, adeta sokakları podyuma çevireceksiniz.

Yatay ve dikey çizgilerin bir kare oluşturacak şekilde  kullanılmasıyla ortaya çıkan ekose tarzı giyim stili bu sezon gardıroplarınızı süsülüyor olacak. Bu tarz, sportif görünümü ve popülerlği ile giyim sektöründe özellikle tercih ediliyor. Yalnız ekose desenli kıyafet alırken  dikkat edeceğiniz birkaç nokta var. Birincisi; Kombin yaparken diğer parçanın  düz olmasına dikkat ediniz. İkincisi ise; ekose kumaş kullanırken kareleri küçük olanından seçerseniz kilolu görünme riskinden uzak durmuş olursunuz.

Soğuk hava koşullarına dayanıklı olan tüvit kumaşlar, 1800’ ler den bu yana kullanılıyor. Bizler, sezon kreasyonlarında tüvit şıklığına tanık olacağız. Daha çok orta yaş üstü kadınların kullandığı bu giyim tarzı, klasik bakış açısından uzaklaştırılarak gençleşmiş formda, hafif malzemelerle ve neo elyaflarla bezenmiş olarak canlı desenlerde karşımıza çıkacak.